Трийодтиронін вільний (Т3–вільн.)

Синтез, секреція та дія гормонів щитовидної залізниці контролюється гіпоталамо-гіпофізарно-тиреоїдною системою. ТТГ стимулює синтез, накопичення, виділення та метаболізм тироксину (Т4) та трийодтироніну (Т3).

T3 вважається найбільш біологічно активним тиреоїдним гормоном. T3 і T4 циркулюють у пов'язаних з тироксином-зв'язуючим глобуліном (TBG), тироксин-зв'язуючим преальбуміном та альбуміном. Вільний T3, що виявляється в рівновазі між вільними та пов'язаними формами, становить 0,2 - 0,4% циркулюючого. Зміщення фракцій трьох цих гормонів відображає функціональний стан щитовидної залізниці.

Гормони щитовидної залози T3-вільний і T4-вільний впливають на всі етапи вуглеводного метаболізму, регулюють нормальний ріст та розвиток, здійснюють підтримку температур тіла та стимулюючого теплообміну, а також беруть участь у метаболізмі ліпідів та вітамінів. Гормони щитовидної залози, необхідні для гармонійного розвитку плоду у внутрішньоутробному періоді та дитини в неонатальному періоді.

Концентрація вільного T3 корелює з концентрацією загального T3 при нормальній концентрації тиреоїд-зв'язуючих білків. Вимірювання концентрацій вільного трийодтироніна доцільне, коли концентрація T3 загального змінюється в результаті зміни концентрацій тиреоїд-зв'язуючих білків, особливо при зміні вмісту TBG або низької концентрації альбуміну. Ізольоване збільшення значень T3 вільного (T3 - токсикоз) становить близько 5% випадків гіпертиреозу.

Показання для призначення

  • Оцінка роботи щитовидної залози
  • Діагностика захворювань щитовидної залози
  • Контроль ефективності лікування щитовидної залози
  • При аномальному рівні тиреотропного гормону (ТТГ), особливо з нормальним результатом вільного тироксину (Т4) та / або ознаками чи симптомами гіпертиреозу

Одиниці виміру - пг/мл

Діти до 1 місяця 2,00 - 5,20
Діти від 1 до 12 місяців 1,50 - 6,40
Діти від 1 до 6 років 2,00 - 6,00
Діти від 6 до 11 років 2,70 - 5,20
Підлітки від 11 до 18 років 2,30 - 5,00
1-й триместр вагітності 2,46 - 3,89
2-й триместр вагітності 2,09 - 3,55
3-й триместр вагітності 2,01 - 3,27
Дорослі 2,50 - 4,30
Вартість 190 грн
Код: 3103
Термін виконання (днів) - 1
Матеріал для дослідження: Венозна кров


Метод дослідження - Електрохемілюмінесценційний імуноаналіз (ECLIA)

Грунтується на використанні комплексу рутенію з трипропіламіном (TPA), який генерує електрохімічне світло. Емісія світла провокується електричним імпульсом імунного комплексу (який містить з'єднання рутенію), фіксованого на мікрочастинках, обгорнутих в стрептавідин. Перевага електричної ініціації хемілюмінісцентної реакції полягає в тому, що вона може точно контролюватися.