Імунохімічний з хемілюмінесцентною детекцією
ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) — це вірус, який вражає імунну систему організму. При відсутності лікування, він може призвести до СНІДу (синдрому набутого імунодефіциту). ВІЛ-інфекція може бути викликана одним із двох ретровірусів, ВІЛ-1 (найпоширеніший тип) або ВІЛ-2. Передається вірус тільки від людини до людини при безпосередньому контакті слизових оболонок або пошкодженої шкіри з кров'ю, спермою, предеякулятом або секретом піхви зараженої людини. Відповідно, найчастіше інфікування відбувається при незахищеному сексі, застосуванні нестерильного медичного інструментарію (голки, шприци), переливанні крові та ін. Також вірусом може заразитися дитина від матері під час вагітності, пологів або грудного вигодовування (вірус виділяється з молоком).
Комбінований аналіз на ВІЛ (сумарні антитіла до ВІЛ 1/2 + антиген р24 ВІЛ1) особливо ефективний на ранніх термінах інфікування, тому що виявляє не лише антитіла до обох типів вірусу, але і специфічний антиген р24, завдяки чому вірус можна виявити вже через 2 тижні після зараження. Антиген р 24 можливо визначити через 1-4 тижні після потрапляння вірусу в організм, а антитіла через 2-8 тижнів.
Аналіз крові на антитіла до ВІЛ 1/2 та антиген р24 рекомендують здати у випадку:
*планування вагітності;
*підготовки до операції;
*різкого виникнення проблеми із здоров'ям;
*субфебрильна температура, різка втрата ваги, лімфаденопатія і нічна пітливість неясної етіології, що спостерігаються не менше 2-3 тижнів;
*випадкового незахищеного статевого контакту;
*наявність часто рецидивуючих важких інфекційних захворювань (пневмонія, бактеріальний бронхіт, туберкульоз, гепатити В,С).
Оформлення даного дослідження з наданням паспортних даних пацієнта проводиться на підставі Закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ», а також Наказу МОЗ України від 05.04.2019 N 794 «Про удосконалення системи управління якістю лабораторних досліджень у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДУ».
При анонімному дослідженні присвоюється код для проходження консультування, тестування та отримання результатів і в цьому випадку документ, що встановлює особу, надавати не потрібно.
У разі виявлення позитивного або сумнівного результату зразок біоматеріалу надсилається
до Центру СНІДу, де буде проведено підтверджуюче дослідження. Термін виконання потребуватиме пролонгації до 7 робочих днів
Імунохімічний з хемілюмінесцентною детекцією
Не виявлено